środa, 24.07.2019

Noc Muzeów w Poznaniu | 2019

Noc Muzeów w Poznaniu 2019

Noc Muzeów 2019 w Poznaniu | lista wydarzeń

Tej nocy specjalnie dla coraz większej ilości odwiedzających organizatorzy przygotowują także wyjątkowe atrakcje np. zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych, koncerty, warsztaty, warsztaty i atrakcje dla dzieci itp. Do Poznańskiej edycji Nocy Muzeów z roku na rok przystępuje coraz to więcej instytucji z Poznani i okolic, a wszystkie prześcigają się w organizacji atrakcjach dla zwiedzających.

Dla wszystkich tego dnia udostępniony bezpłatna linia tramwajowa M obsługiwana zabytkowym taborem. W 2019 roku Noc Muzeum zaplanowana została na sobotę 18 maja, już dziś można rezerwować sobie czas w Poznaniu!
Dołączcie do wydarzenia na Facebooku PIK.Poznan.pl gdzie na bieżąco będziemy informować o wszystkich atrakcjach!

Pierwsza Noc Muzeów (Lange Nacht der Museen) miała miejsce w Berlinie w 1997. Z powodu jej dużego powodzenia zaczęły powstawać podobne imprezy w innych miastach, m.in. pod nazwą Nuit Blanche w Paryżu i museums-n8 w Amsterdamie. Obecnie organizuje je ponad 140 miast Europy.


Noc Muzeów w Poznaniu ponad 50 instytucji i 100 wydarzeń takich jak wernisaże, warsztaty, pokazy, wykłady koncerty itp.  Dla zwiedzających przygotowano specjalne ścieżki zwiedzania, a także bezpłatny tramwaj M kursujący od godz. 21:00 do 24:00 na trasie Madalińskiego – Hetmańska – Zaj. Głogowska, Głogowska, Roosevelta, Gwarna, Plac Wielkopolski, Rondo Śródka, Rondo Rataje, Rynek Wildecki – Zaj. Madalińskiego.

Informację o planowanych wydarzeniach będziemy dodawać systematycznie.

Organizatorem wydarzenia jest: Miasto Poznań, Estrada Poznańska i Muzeum Narodowe w Poznaniu.
Oficjalna strona wydarzenia nocmuzeow.poznan.pl

© 2018-2019 PIK Poznań. | Wszelkie prawa zastrzeżone. Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.