środa, 24.02.2021

Jarmark Bożonarodzeniowy – Betlejem Poznańskie 2020

W tym roku Betlejem Poznańskie niestety musi zostać odwołane. Decyzja ta jest podyktowana względami bezpieczeństwa.

Młyńskie koło – skąd podziwiać można panoramę miasta, karuzele – czyli frajda dla najmłodszych, stoiska ze smakołykami i świątecznymi prezentami oraz wiele wydarzeń towarzyszących – to wszystko składało się na bożonarodzeniową atmosferę, która co roku towarzyszyła poznaniakom i turystom na placu Wolności i Starym Rynku. Niestety, w tym roku Betlejem Poznańskie musi zostać odwołane.

Sytuacja epidemiczna w całym kraju, również w stolicy Wielkopolski jest niepokojąca. Okoliczności, w jakich się znaleźliśmy, wymagają podjęcia zdecydowanych kroków. W trosce o zdrowie poznaniaków i turystów, którzy zawsze chętnie odwiedzali Poznań przed świętami Bożego Narodzenia, organizatorzy wydarzenia, wspólnie z Zespołem ds. monitorowania zagrożeń związanych z koronawirusem, zdecydowali o odwołaniu tegorocznego Betlejem Poznańskiego. Już wiadomo, że w tym roku nie odbędzie się także Festiwal Rzeźby Lodowej.

Decyzja o odwołaniu Betlejem jest ogłoszona z dużym wyprzedzeniem. Podjęte kroki wynikają z troski o wystawców i partnerów, zaangażowanych w organizację jarmarku bożonarodzeniowego i imprez towarzyszących. Dzięki temu nie poczynią oni przygotowań (np. nie zamówią towaru), co pozwoli im uniknąć dodatkowych strat.

– To bardzo trudny rok. Mamy jednak nadzieję, że będziemy mogli spotkać się tu za rok i znów poczuć tę wspaniałą świąteczną atmosferę. Tymczasem pozostaje mi życzyć poznaniakom zdrowia i optymizmu – mówi Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska.


Tegoroczne Betlejem Poznańskie wystartuje w już 21 listopada, będziemy mogli wspólnie wprowadzać się w wyjątkowy, gwiazdkowy nastrój w tym jak ciężkim dla wszystkich roku. Podobnie jak w latach ubiegłych sercem poznańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie Starym Rynku i Placu Wolności. Jarmark obfitować będzie w bogaty program wydarzeń kulturalnych m.in. występy artystyczne, atrakcyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz wydarzenia charytatywne. Nie zabraknie też spektakularnej Parady Świątecznej i uroczystego rozświetlenia ogromnej choinki.

Ponownie na pl. Wolności stanie 33-metrowa karuzela-Młyńskie Koło. Szykuje się też wiele nowości, pojawią się nowe atrakcje dla dzieci. Na Poznańskim Jarmarku Bożonarodzeniowym ponownie też zagości  Festiwal Rzeźby Lodowej. Na placu Wolności staną ponownie karuzele a na schodach Arkadii odwiedzić można Szopkę Betlejemską.

Harmonogram wydarzeń Betlejem Poznańskiego 2020 r.

21.11.2020

godz. 17:00 – Rozpoczęcie Betlejem Poznańskiego na Placu Wolności

Diabelski młyn wystartuje 21 listopada

foto: Mikołaj Sobieraj

Jarmark Bożonarodzeniowy – Betlejem Poznańskie na Placu Wolności rozpocznie się w sobotę, 21 listopada 2020 r. i potrwa do niedzieli, 22 grudnia 2020r.  Jarmark na Starym Rynku wystartuj 5 grudnia.

Jarmark Bożonarodzeniowy czynny będzie od godz. 11:00 do godz. 21:00.

Szukasz hotelu na Jarmark w Poznaniu?

Booking.com

Zobacz także

© 2018-2020 Punkt Informacji Kulturalnej - Poznań | PIK.plus | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Ta strona korzysta z ciasteczek. Korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.