Julita Bator, autorka bestselleru „Zamień chemię na jedzenie” w swojej najnowszej książce rozmawia z wybitnymi specjalistami na temat najpopularniejszych obecnie problemów, z jakimi zmagają się Polacy.
Z Marią Wąszewską-Berlińską dyskutuje o sposobach na bycie świadomym rodzicem, z drem n. med. Jakubem Bukowczanem porusza temat insulinooporoności, a z prof. dr hab. Jagodą Cieszyńską rozmawia o dysleksji i prawidłowym rozwoju dzieci. To nie jedyni w tej książce eksperci, którzy udowadniają, że istnieją sprawdzone sposoby na zdrowe i komfortowe życie.
Autorka, we wstępie, przyznaje że przeprowadziła wywiady z lekarzem, terapeutą, ortoptykiem, pedagogiem, logopedą i sportowcem. A potem dodaje, że „Przepis na zdrowie”, to poradnik dla dorosłych, z którego dowiesz się m.in. jak schudnąć i nie przytyć, jak radzić sobie z insulinoopornością, jak pysznie jeść i wciąż być fit, jak podnieść libido, jak dbać o wzrok, jak pomóc dziecku radzić sobie z dysleksją, czy jak być świetnym rodzicem.
Ważne konkluzje umieszcza w podsumowaniach kolejnych rozdziałów. Tam też możemy przeczytać, że: „Przebodźcowienie występuje u dorosłego człowieka wtedy, kiedy nie zadbał o siebie”, „Szczęśliwy dorosły potrafi intuicyjnie regulować dzieci”, „Więź wyklucza uzależnienie”.
Julita Bator dzieli się z czytelnikami aktualnymi, obserwacjami związanymi z funkcjonowaniem człowieka we współczesnym świecie. Cenne porady przekazywane są jakby mimochodem podczas rozmów z ekspertami.
„Zmagając się z towarzyszącymi mojej rodzinie wieloma problemami, takimi jak: dysleksja, nadwaga, trudności dzieci z nauką i niewłaściwe zachowanie, bóle głowy i kręgosłupa, szukałam najlepszych lekarzy i rozwiązań. Przyznam, że nie zawsze było to łatwe, gdyż wsparcie szkoły czy lekarzy często okazywało się niewystarczające. W końcu jednak trafiliśmy na kompetentnych specjalistów, którzy zmienili nasze życie. Szukając rozwiązań, przekonałam się, że kluczową rolę odgrywa właściwa diagnoza.
Znalazłam także innowacyjne i skuteczne metody, którymi dzielę się z czytelnikami – podkreśla autorka”.
Warto przeczytać, na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc.
oprac: Dorota Olearczyk
Tekst powstał dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak.