czwartek, 30.06.2022

ETHNO PORT Poznań

Festiwal ETHNO PORT Poznań 2022

Kolejna – już 15. edycja ETHNO PORTU – odbędzie się, w starym, kojarzonym z imprezą, czerwcowym terminie. Na dwóch festiwalowych scenach usłyszymy artystów pochodzących z najróżniejszych zakątków świata, a wśród nich specjalne miejsce zarezerwowaliśmy dla muzyków z Ukrainy.

Po raz kolejny podczas ETHNO PORT wspólnie wsłuchamy się w świat. Świat, który dynamicznie się zmienia się, coraz szybciej i głębiej w kierunku, który budzi niepokój i poczucie bezradności. Niektóre zjawiska są wręcz przytłaczające – pandemia, wojna w Ukrainie z jej lokalnymi i globalnymi konsekwencjami, nadchodząca nieodwołalnie katastrofa klimatyczna – nie nastrajają optymistycznie.
Potrzebna jest nam nadzieja, wytchnienie i ukojenie. Przywrócenie pogody ducha, w czym mamy nadzieję pomoże wsłuchanie się w odwieczne pieśni, melodie i rytmy. Wspólna fascynacja pięknem i harmonią płynącą z poczucia sensu życia ludzi tworzących przez wieki zjawiskową muzykę.

Wśród wykonawców zaproszonych na tegoroczny festiwal usłyszymy artystów odwołujących się do pokoleń swoich przodków zamieszkujących Północną Afrykę, Bliski Wschód, północ Europy, Włochy, Francję, Słowację i Polskę. Specjalne miejsce przeznaczyliśmy dla artystów poszukujących inspiracji w przebogatej tradycji Ukrainy, miejsca gdzie muzyka jest wszechobecną, naturalnie wpisaną w kulturę wartością, pomagającą przetrwać najtrudniejsze chwile jakie dziś przeżywają nasi sąsiedzi.

© 2018-2021 Punkt Informacji Kulturalnej - Poznań | PIK.plus | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Ta strona korzysta z ciasteczek. Korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.